O nás

Příběh

To se tak jednou sešel jeden středoškolák z Brna s druhým z Velkého Meziříčí. A štvalo je neustálé vyhazování kartonových krabic, tak si řekli, že spolu něco vymyslí. No a zrodily se z toho ReKrabice. Projekt, který do Česka přináší koncept cirkulární ekonomiky, aby naši přírodu zatěžovalo zase o trochu míň zbytečného odpadu.

Poslání

Věříme, že společně můžeme pomoci našemu životnímu prostředí. Tím, že vyměníme jednorázové obaly za znovupoužitelné, snížíme množství odpadu a vyprodukovaného CO2. Společně se skvělými lidmi a firmami, kterým stejně jako nám není lhostejná naše budoucnost, tvoříme lepší svět.

Vize

Rádi bychom zákazníkům ukázali, že krabici nemusí hned po otevření balíčku vyhodit. Snažíme se posunout společnost do fáze, kdy bude doručování balíčků ve znovupoužitelných krabicích vnímáno jako nový standard. Podobně funguje například systém vratných lahví – i u těch je opakované využití ekologičtější variantou než recyklace.

Mise

Dáváme firmám možnost nabízet svým zákazníkům vratnou krabici, ze které budou mít radost nejen samotní zákazníci, ale i naše planeta.

Hodnoty

Mezi naše hlavní hodnoty, podle kterých tento projekt žije, patří:

Redukce odpadu

Naše rozhodnutí stavíme primárně na tom, kolik odpadu jsme schopni ušetřit. Motivuje nás fakt, že snižujeme množství obalových materiálů, které jinak končí ve spalovně, na skládkách, nebo v přírodě. Dlouhodobě směřujeme ke stavu zero waste.

Smysl a dopad

Vše, co děláme, musí mít smysl a pozitivní dopad na svět kolem nás. Neděláme něco jen proto, že to je zrovna trend.

Inovace

Chceme bořit nynější přesvědčení, proto přícházíme s inovacemi, jak dělat věci efektivněji.

Tým

team member

Technologie a strategie

Marek Svitek

team member

Marketing a sales

Tadeáš Bíbr

team member

Marketing

Barbora Valariková